Зустріч присвячена 35-річниці аварії на Чорнобильській АЕС

    На кафедрі електронних апаратів факультету електроніки та комп’ютерної інженерії Кременчуцького національного університету імені М. Остроградського відбулися заходи присвячені 35-м роковинам Чорнобильської катастрофи.

    У квітні 2021 року студентам 1-4 курсів презентували матеріали пов’язані з 35-річницею аварії на Чорнобильській АЕС,  підготовлені під керівництвом викладачів магістрами кафедри. Відповідальний виконавець Вадурін Кирило Олегович.

    Понад 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, але її наслідки залишаються предметом обговорення світової наукової спільноти. 26-е квітня стало для України та для всього світу вісником великої трагедії в історії ядерної енергетики. Наше завдання – привернути увагу до цієї дати, щоб про неї знали та пам’ятали.

    Внаслідок аварії на 4-му енергоблоці Чорнобильської АЕС 11 тонн ядерного палива було викинуто в атмосферу, 30 країн світу піддалися радіаційному забрудненню, 8,5 мільйонів жителів України, Білорусі, Росії в найближчі дні після аварії отримали значні дози опромінення, а більше 100 тисяч – померли. Слід зазначити, що в Україні від Чорнобильської аварії постраждали 1 млн 769 тис осіб. З них 188 тис – це ліквідатори катастрофи на ЧАЕС, 1 млн 588 тис потерпілі та близько 2,5 тис люди, які брали участь у ліквідації наслідків аварії.